Kutsu Suomen Taiteilijaseuran edustajiston vuosikokoukseen ja aamupäivän ohjelmaan 1.6.2017

Suomen Taiteilijaseura ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään torstaina 1.6.2017 klo 13.00 alkaen Tieteiden talossa, sali 104, Kirkkokatu 6, Helsinki.

Kokouksen esityslista liitteineen toimitetaan seuran jäsenliittoihin 17.5.2016.

Edustajiston aamupäivän ohjelma Edustajiston kokousta edeltää Taiteilijaseurat-keskustelutilaisuus, joka järjestetään yllä mainitussa tilassa klo 10.00–11.30: Pakkoyrittäjä tai luova osaaja – taiteilijan asema työelämässä Paneelikeskustelussa kuullaan näkökulmia aiheeseen, minkä jälkeen vapaata keskustelua. Tilaisuuden keskustelijoiden nimet julkaistaan myöhemmin; tapahtuman tiedot täydentyvät Facebookissa osoitteessa STS:n Facebook-sivulla. Tilaisuuden moderoi seuran viestintäpäällikkö Miisa Pulkkinen. Tervetuloa!